Devlet destegiyle hayalini gerçeklestirdi

Kahramanmaras´in Andirin ilçesinde yasayan 3 çocuk annesi Zübeyde Kurt, Tarim ve Orman Bakanliginin ´Genç Çiftçi Projesi´nden aldigi hibe destegiyle istiridye mantari üretimine basladi.

Devlet destegiyle hayalini gerçeklestirdi

Kahramanmaras'in Andirin ilçesinde yasayan 3 çocuk annesi Zübeyde Kurt, Tarim ve Orman Bakanliginin "Genç Çiftçi Projesi"nden aldigi hibe destegiyle istiridye mantari üretimine basladi.

Kahramanmaras'in Andirin ilçesinde yasayan 3 çocuk annesi Zübeyde Kurt, Tarim ve Orman Bakanliginin "Genç Çiftçi Projesi"nden
aldigi hibe destegiyle istiridye mantari üreterek hayalini gerçeklestirdi.

Devlet destegiyle hayalini gerçeklestirdi

Ilçenin Sumakli Mahallesi'nde yasayan Zübeyde Kurt, bakanligin "Genç Çiftçi Projesi"nden faydalanmak için Tarim ve Orman Ilçe Müdürlügüne basvuru yapti. Basvurusu onaylanan Kurt'a 30 bin lira hibe destegi verildi. Kurt, aldigi destegin ardindan çocuklariyla mantar tesisi kurarak üretim yapmaya baslamanin sevincini yasiyor.

Devlet destegiyle hayalini gerçeklestirdi

Girisimci Zübeyde Kurt, AA muhabirine yaptigi açiklamada, devlet destegiyle hayalini kurdugu isletmeyi açmanin mutlulugunu yasadigini söyledi.

Ev hanimi iken simdi is kadini oldugunu dile getiren Kurt, yaptigi isin güzel ve zevkli oldugunu, yapmak isteyen ev hanimlarina da önerdigini kaydetti.

Devlet destegiyle hayalini gerçeklestirdi

Kurt, çocuklarinin kendisine yardimci oldugunu aktararak, "Biz üretiyoruz, servisçilik yapan esim de pazarlamasini yapiyor. Hiçbir zaman satis sikintisi çekmedik. Haftada 3 defa toplama yapiyoruz. Her toplamada verimine göre ortalama 10-15 kilogram arasinda ürün aliyorum. Yaptigim isle gurur duyuyorum. Buradan aldigim parayla çocuklarimi okutuyorum, evime katkida bulunuyorum, sikinti çekmiyorum." dedi.  Bu ise basladiklarindan bu yana ev ekonomilerinin de rahatladigina dikkati çeken Kurt, "Cumhurbaskanimizdan, devletimizden Allah razi olsun. Onlarin sayesinde bugüne geldim. Bundan sonraki hayalim tesisi büyütüp ilçe disina satis yapmak. Kendime inaniyorum ve güveniyorum." diye konustu.

Içerik Hakkinda Yazilmis Yorumlar

  1. BankaSubeBilgileri.Com
    Bu içerik hakkinda henüz yorum yazilmamis. Devlet destegiyle hayalini gerçeklestirdi baslikli bu içerige ilk yorumu siz yazmak ister misiniz? Lütfen asagidaki formu kullanarak düsüncelerinizi bizimle paylasin.

Yorum Ekleyin

Devlet destegiyle hayalini gerçeklestirdi baslikli bu içerige yorum yazmak için lütfen asagidaki tüm alanlari doldurup Yorumu Kaydet butonunu tiklayin. Mail adresi yazmaniz zorunludur ancak yazdiginiz mail adresi sitede yayinlanmayacaktir. *