Turan: Ekonomi iyi sinyaller vermeye basladi

TÜRKONFED Baskani Orhan Turan, KOBI Deger kredisine iliskin açiklamada bulundu.

Turan: Ekonomi iyi sinyaller vermeye basladi

Türk Girisim ve Is Dünyasi Konfederasyonu (TÜRKONFED) Baskani Orhan Turan, Hazine ve Maliye Bakanliginca devreye alinan "KOBI Deger Kredisi-2"ye iliskin, "KOBI'ler son dönemdeki kur dalgalanmalarindan çok etkilendi, nakit akislari ve tahsilatlarda bu tür kredileri destekliyoruz." dedi.

Turan, AA muhabirine, toplam büyüklügü 25 milyar lira olan Hazine garantili "KOBI Deger Kredisi-2" paketine iliskin degerlendirmelerde bulundu. 

KOBI'lerin ekonominin bel kemigi olduguna isaret eden Turan, "KOBI'ler son dönemdeki kur dalgalanmalarindan çok etkilendi, nakit akislari ve tahsilatlarda bu tür kredileri destekliyoruz. KOBI'lerin rekabet gücünü artirmamiz lazim. KOBI'ler sadece Türkiye'de degil, uluslararasi anlamda da rekabet gücünü artirmali. Buna pozitif bakiyorum, yararli buluyorum ve ümit ediyorum basarili olur." diye konustu. 

Turan, piyasanin daraldigi zamanlarda en büyük sikintiyi KOBI'lerin yasadigini belirterek, söyle devam etti: 

"Çünkü KOBI'lerin finansmana erisimi zorlasiyor. Sonuçta bankalar da temin ettikleri mevduatlari bir sekilde plase etmek zorundalar. Yavas yavas olumlu sinyaller aliyoruz. Ekonominin iyi sinyaller vermeye basladigini düsünüyorum. Bazi yorumcular dibi gördügümüzü belirtiyor, bazilari da farkli söylüyor ama piyasa 2018'in Agustos ve Eylül ayi gibi degil. Biraz daha insanlar sakinlesti gibi görünüyor ama problem çözülmüs gibi degerlendirmemiz için biraz erken olur." 

Girisimcilerin tesvik edilmeleri gerektigini dile getiren Turan, "Türkiye'nin rekabet gücünü girisimler saglar. Girisimcilik her dönem olacaktir fakat model degistirilecek. Her dönemin girisimcisi farkli. Yani 1950 ve 60'lardaki girisimciyle dijitallesmenin zirve yaptigi dönemde girisimci modelleri farklilasiyor. Son dönemde dijital dünya ve bilisim konusunda girisimciligin arttigini görüyorum." dedi. 

kaynak: hurriyet

Içerik Hakkinda Yazilmis Yorumlar

  1. BankaSubeBilgileri.Com
    Bu içerik hakkinda henüz yorum yazilmamis. Turan: Ekonomi iyi sinyaller vermeye basladi baslikli bu içerige ilk yorumu siz yazmak ister misiniz? Lütfen asagidaki formu kullanarak düsüncelerinizi bizimle paylasin.

Yorum Ekleyin

Turan: Ekonomi iyi sinyaller vermeye basladi baslikli bu içerige yorum yazmak için lütfen asagidaki tüm alanlari doldurup Yorumu Kaydet butonunu tiklayin. Mail adresi yazmaniz zorunludur ancak yazdiginiz mail adresi sitede yayinlanmayacaktir. *