Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2018 için tüm bankaların listesine ulaşabilirsiniz. Bazı bankalar kefil isterken, bazıları istemiyor. Bazılarının yıllık aidat ücreti oluyor, bazıları ise şubesiz, sms ve telefon bankacılığı ile anında başvuru imkanı tanıyor. Detaylar için…

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Birçok banka kredi kartı almak isteyen müşterilerinden ilk olarak gelir belgesi talep ediyor. Bu bankalardan kredi kartı almak isteyen öğrencilerse sabit bir gelirleri olmadığı için kredi kartı alamıyorlar. Öğrenciye özel olarak kredi kartı veren bankalar  arasında Yapı Kredi, Akbank, Ziraat, Garanti Bankası, İş Bankası ve dahası bulunmaktadır. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar 2018 için başvurular, kartların alt ve üst limitleriyle diğer detaylar için…

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor?

Alışverişlerinde puan kazanmak ya da taksit yaptırma hakkına sahip olmak isteyen birçok öğrenci kredi kartı almak istiyor. Ancak her banka öğrenciler için kredi kartı vermiyor. Bazı bankalar ise sadece öğrencilere özel kredi kartı kampanyalarıyla gündeme geliyor. Öğrenciye kredi kartı veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Detayları

Ziraat Bankası tarafından KYK öğrenim kredisi ya da burs alan kişiler istemeleri halinde kredi kartına sahip olabiliyorlar. Ancak bu bankadan kredi kartı alabilmek için KYK kredisi ya da bursu almanıza gerek yoktur. Direkt olarak şubeden başvuru yaparak kredi kartınızı alabilirsiniz. Öğrencilere verilen bu kredi kartının limiti 500 lira olarak belirleniyor, asgari ödeme tutarı ise yüzde 40’tır.

Ziraat’ten Öğrenci Kredi Kartı Avantajları;

Öğrenci banka kartı Ziraat Bankası’dan online olarak da alınabiliyor. Bunun için GENC BANKKART yazılması, 4747’ye mesaj atılması yeterlidir.

Ancak öğrenci banka kartını kredi kartına çevirmek istiyorum diyorsanız en yakın Ziraat şubesine gitmeniz, bireysel başvuru yapmanız gerekiyor.
Öğrenci kredi kartından nakit avans çekmek mümkündür.

Aynı zamanda kredi kartı aidatı talep edilmemektedir.

Türkiye İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Detayları

İş Bankası da öğrencilere kredi kartı veren bankalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. İşte Genç Üniversiteli kampanyası altında kredi kartı alabildiğiniz bu bankanın kredi kartı da 500 lira limite sahip oluyor. Bu kredi kartına ek olarak sizlere bir de vadesiz hesap açılıyor. Bu hesap için herhangi bir şekilde hesap işletim ücreti ödemeniz gerekmiyor, kredi kartı için yıllık ücret ise 20 lira olarak belirlenmiştir.

İş Bankası’dan Öğrenci Kredi Kartı Avantajları;


Eğer kartın üzerinde temassız ödeme amblemi yer alıyorsa okuyucuların bulunduğu ödeme noktalarından temassız özelliği kullanılabilmektedir. Yani İş Bankası’nın öğrencilere sunduğu kart sayesinde sıra beklemenize gerek kalmaz.

Temassız kartlarda işlemlerin üst limiti her ödeme için 50 TL’dir. Toplamda ise 100 TL olarak belirlenmiştir. 100 TL üzerindeki işlemler için şifre kullanılmalıdır.

Hızlı kredi kartı almak için ÜNİK ve T.C. kimlik numarası aralarında bir boşluk bırakılarak yazılıp, 4402’ye gönderilmesi yeterlidir.

Garanti Bankası Öğrenci Kredi Kartı Detayları

Garanti Bonus öğrenci kredi kartı da yine üniversite öğrencilerine sunulan kredi kartlarından biridir. Bu kredi kartı bonus ibaresi taşıyor, limiti ise 400 liradan başlıyor. Kart için bankaya yıllık ücret ödemek gerekmiyor. Bu kartın başvurusu internet üzerinden yapılabiliyor.

Garanti’den Öğrenci Kredi Kartı Avantajları;

Hızlı başvuru imkanı vardır. Bunun için GENC yazılması ve 3340’a gönderilmesi yeterlidir.

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Kredi Kartı Detayları

Öğrencilere kredi kartı veren bankalardan biri olan Yapı Kredi bu konuda Play Kart kampanyasıyla karşımıza çıkıyor. Play Kart limiti 500 lira ile 1300 lira arasında değişiyor. Bu kredi kartı için yıllık ücret ödemek gerekmiyor.

Yapı Kredi’den Öğrenci Kredi Kartı Avantajları;


Banka şubelerinden, sms ve telefon bankacılığı ile kredi kartı başvurusu yapılabiliyor.

SMS ile kredi kartı başvurusu için PLAY ve T.C. kimlik numarasının aralarında bir boşluk bırakılarak yazılması , 4407’ye gönderilmesi gerekiyor.

Telefon bankacılığı ile başvuru yapmak için ise 444 0 444 numarasının aramak yeterlidir.

Öğrencilere en kolay kredi kartı veren bankalar arasında Yapı Kredi’de bulunuyor.

Kefil gösterilmezse üst limit 1.300 TL veriliyor. Kefil gösterilirse bunun üzerine çıkılıyor.

Akbank Öğrenci Kredi Kartı Detayları

Akbank öğrencilere Axess kartta bulunan özelliklerle öğrencilere kredi kartı veriyor. Nakit çekimden kredi kartına taksit, borçların atlatılması gibi çeşitli özellikler sunulur. Ancak öğrencilere kredi kartı başlığı altında verildiği için sadece 26 yaşına kadar olanlar yararlanabilir.

Akbank’tan Öğrenci Kredi Kartı Avantajları;

Chip-Para imkanı vardır. Chip-Para’lar alışverişlerde kullanabilir.
Yapılan tüm harcamalar taksitlendirilebilir.
Yıllık kullanım ücreti 20 Türk Lirasıdır.
SMS göndererek anında 500 TL alabilirsiniz.
48 aya kadar uzanan ödeme imkanları da kredi desteği de verilmektedir.
TEB (Türk Ekonomi Bankası) Öğrenci Kredi Kartı Detayları
TEB’in sunduğu kartın limiti ise ilk aşamada 300 ile 400 TL arasında verilmektedir. Ancak öğrenciler ilerleyen süreçlerde bu limiti artırabilirler. Ödemelerin gecikmesi durumunda faiz işlenir. Faiz oranı ise yüzde 2,60’dır.

TEB’den Öğrenci Kredi Kartı Avantajları;

Bonus Card özelliklerinin hepsi TEB Öğrenci kredi kartında mevcuttur.
Öğrenciler için en avantajlı kredi kartlarından biri de budur. Çünkü haftaiçleri kredi kartı ile yapılan 50 lira ve üzerinde yapılan tüm harcamalarda hafta sonları gidilen tiyatro, sinema gibi etkinliklerde yüzde 50 indirim hediyesi vardır.
Yıllık kart aidat ödemesi ise 7 TL’dir.

İçerik Hakkında Yazılmış Yorumlar

  1. BankaSubeBilgileri.Com
    Bu içerik hakkında henüz yorum yazılmamış. Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2018 başlıklı bu içeriğe ilk yorumu siz yazmak ister misiniz? Lütfen aşağıdaki formu kullanarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Yorum Ekleyin

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2018 başlıklı bu içeriğe yorum yazmak için lütfen aşağıdaki tüm alanları doldurup Yorumu Kaydet butonunu tıklayın. Mail adresi yazmanız zorunludur ancak yazdığınız mail adresi sitede yayınlanmayacaktır. *