Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2018

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2018 | Devlet Destekli Evlilik Kredisi | Ziraat Bankasi | Halkbank | Kredi Basvuru Sartlari | Detaylar…

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2018

Faizsiz Evlilik Kredisi, günümüzde dügün yapmak isteyen, ancak maddi yetersizlikler nedeniyle bir türlü evlenemeyen gençler için büyük öneme sahip olan maddi bir kaynak olarak nitelendirilmektedir. Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2018!

Bu yil gençlerin güzel bir dügün ile mutlu bir evlilik yapabilmesi adina bankalar tarafindan kullandirilan evlilik kredisi faiz oranlari düsürülürken bazi bankalarda ise zaman zaman faizsiz evlilik kredisi de saglanabilmektedir. Bu gibi krediler sayesinde çiftler herhangi bir maddi sikinti yasamadan diledikleri dügünü yapabilmekte ya da diledikleri esyalari satin alabilmektedir.
 
Bazi özel bankalar genç çiftler için uygun faiz oranlari ile bu kredi imkani sunarken, bazi kamu bankalari ise gençleri evlilige tesvik etmek maksadi ile devlet destekli evlilik kredisi sunmaktadir. Bu gibi durumlar için kamu bankalari tarafindan gençlerden talep edilen bazi sartlar mevcuttur. 

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2018

Kamu bankalari, genç çiftler için kredi kullandirirken, özel bankalarin da talep etmis oldugu belgeleri talep etmekte ve kredi notuna bakmaktadir. Bunun disinda devlet destekli evlilik kredisi sunan kamu bankalari, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanligi tarafindan açiklanana göre, gençlerin 18 – 24 yas araliginda olmasina bakmaktadir. Bu sartlarin disindaki gençler için devlet destekli ve faizsiz evlilik kredisi kullandirilamamaktadir.

Evlilik kredisi 2018 ile gençlere destek olmak ve yuva kurmalarinda katki saglamak adina pek çok banka tarafindan kredi imkani taninmaktadir. Ziraat Bankasi, Halkbank, Vakifbank gibi kamu bankalari faizsiz olarak kredi kullandirirken, evlilik kredisi 2018 sunan özel bankalar ise; ING Bank, Garanti Bankasi ve Türkiye Is Bankasi gibi bankalardir.

Ziraat Bankasi Evlilik Kredisi Veriyor mu?

Günümüzde genç çiftler Ziraat Bankasi evlilik kredisi imkanlarindan faydalanabilmektedir. Bu devlet destekli krediler arasinda yer alan Ziraat Bankasi evlilik kredisi sayesinde daha uygun kosullarda kredi kullanilabilmekte ve bu kredi sayesinde dügün masraflari, çeyiz ihtiyaçlari ya da evlilik ile alakali tüm giderler karsilanabilmektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasil Alinir?

Devlet destekli evlilik kredisi alabilmek için öncelikle çiftlerin 18 – 24 yas araliginda olmasi gerekmektedir. Eger çiftler üniversite mezunu ise bu yas siniri 26’ya kadar çikabilmektedir. Öte yandan çiftlerin adli sicilinde agir suçlarin olmamasi ve her iki çiftin daha önce hiç evlilik yapmamis olmasi gerekmektedir. Kredi komisyonunu evleneceklerine ikna eden ve maddi durumlarinin da yetersiz oldugunu ispat eden gençler, devlet destekli evlilik kredisi kullanabilmektedir. Kredinin limiti maksimum 10 bin TL olurken, ilk yil çocuk sahibi olunmasi halinde en fazla 2 yil geri ödemesiz olarak kullanabilmektedir.

Içerik Hakkinda Yazilmis Yorumlar

  1. BankaSubeBilgileri.Com
    Bu içerik hakkinda henüz yorum yazilmamis. Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2018 baslikli bu içerige ilk yorumu siz yazmak ister misiniz? Lütfen asagidaki formu kullanarak düsüncelerinizi bizimle paylasin.

Yorum Ekleyin

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2018 baslikli bu içerige yorum yazmak için lütfen asagidaki tüm alanlari doldurup Yorumu Kaydet butonunu tiklayin. Mail adresi yazmaniz zorunludur ancak yazdiginiz mail adresi sitede yayinlanmayacaktir. *