Garanti Bankası fintech yarışmasının üçüncüsü gerçekleşti

Garanti Bankası, fintech yarışması BBVA Open Talent’ın Türkiye ayağının 3.sünü gerçekleştirdi.

Garanti Bankası fintech yarışmasının üçüncüsü gerçekleşti

Garanti Bankası’nın Türkiye  ayağını 3. kez düzenlediği, finansal teknolojilere katkı sağlayacak yaratıcı projesi olan start-upların katıldığı dünyanın en büyük fintech yarışması BBVA Open Talent sonuçlandı. Impact Hub’da gerçekleştirilen ve 5 finalistin mücadele ettiği yarışmayı; Moneymo kazandı. Moneymo, 16-17 Ekim tarihlerinde BBVA Madrid ofisine ziyaret imkânı, ilişki geliştirme fırsatı sunan road show’a katılım hakkı ve dünyanın birçok yerinden yatırımcılarla tanışma olanağı elde edeceği Open Summit’e gitme hakkı kazandı.

Bugüne kadar 80’den fazla ülkeden, 6.000’in üzerindeki girişimin yarıştığı, bu yıl 10.su düzenlenen BBVA Open Talent’a katılan projeler Open Summit Uluslararası Final 2018’de 3 kategoride yarışacak. Tüketicilerin finansal hayatına çözüm sunan girişimler “İnsanlar için FinTech”, şirketlerin daha verimli ve güvenli olmasını sağlayan girişimler “İşletmeler için FinTech”, finans sektörünü dönüştüren girişimler ise “Gelecek için Fintech” kategorilerinde değerlendirilecek.

BBVA Open Talent yarışmasının Türkiye finali hakkında bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “Bünyesinde bulunduğumuz BBVA, finansal teknoloji odaklı start-up’ları yakından takip ediyor ve gelişimlerine destek oluyor. Dünyanın en önemli fintech yarışmalarından biri haline gelen Open Talent da tüm dünyadan finansal teknolojilere yönelik yeni, farklı ve çığır açıcı fikri olan girişimcilerle tanışmayı sağlıyor. Finans ile teknolojinin buluşmasına 20 yıldır yatırım yapan Garanti olarak, sektördeki dönüşümü tetikleyen fintech girişimleriyle etkileşim içinde olmaya ve onlardan beslenmeye büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda BBVA Open Talent’ı bizi besleyen çok önemli bir yarışma olarak görüyoruz. BBVA Open Talent’ı 3. kez İstanbul’da düzenleyerek Türkiye’deki girişimlerin uluslararası arenaya açılmasına destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Türkiye ayağının bu yıl ki birincisi Moneymo oldukça zorlu bir değerlendirme sürecinin ardından Madrid’deki finallere katılmaya hak kazandı. Moneymo’ya, çalışmalarını global çapta anlatabileceği ve kendini dünyaya tanıtabileceği ve Türkiye’deki fintech girişimlerin neler yaptığını göstereceği uluslararası finalde başarılar diliyoruz.” dedi.

Kaynak: FinansGündem

İçerik Hakkında Yazılmış Yorumlar

  1. BankaSubeBilgileri.Com
    Bu içerik hakkında henüz yorum yazılmamış. Garanti Bankası fintech yarışmasının üçüncüsü gerçekleşti başlıklı bu içeriğe ilk yorumu siz yazmak ister misiniz? Lütfen aşağıdaki formu kullanarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Yorum Ekleyin

Garanti Bankası fintech yarışmasının üçüncüsü gerçekleşti başlıklı bu içeriğe yorum yazmak için lütfen aşağıdaki tüm alanları doldurup Yorumu Kaydet butonunu tıklayın. Mail adresi yazmanız zorunludur ancak yazdığınız mail adresi sitede yayınlanmayacaktır. *