Garanti Bankasi fintech yarismasinin üçüncüsü gerçeklesti

Garanti Bankasi, fintech yarismasi BBVA Open Talent’in Türkiye ayaginin 3.sünü gerçeklestirdi.

Garanti Bankasi fintech yarismasinin üçüncüsü gerçeklesti

Garanti Bankasi’nin Türkiye  ayagini 3. kez düzenledigi, finansal teknolojilere katki saglayacak yaratici projesi olan start-uplarin katildigi dünyanin en büyük fintech yarismasi BBVA Open Talent sonuçlandi. Impact Hub’da gerçeklestirilen ve 5 finalistin mücadele ettigi yarismayi; Moneymo kazandi. Moneymo, 16-17 Ekim tarihlerinde BBVA Madrid ofisine ziyaret imkâni, iliski gelistirme firsati sunan road show’a katilim hakki ve dünyanin birçok yerinden yatirimcilarla tanisma olanagi elde edecegi Open Summit’e gitme hakki kazandi.

Bugüne kadar 80’den fazla ülkeden, 6.000’in üzerindeki girisimin yaristigi, bu yil 10.su düzenlenen BBVA Open Talent’a katilan projeler Open Summit Uluslararasi Final 2018’de 3 kategoride yarisacak. Tüketicilerin finansal hayatina çözüm sunan girisimler “Insanlar için FinTech”, sirketlerin daha verimli ve güvenli olmasini saglayan girisimler “Isletmeler için FinTech”, finans sektörünü dönüstüren girisimler ise “Gelecek için Fintech” kategorilerinde degerlendirilecek.

BBVA Open Talent yarismasinin Türkiye finali hakkinda bilgi veren Garanti Bankasi Genel Müdür Yardimcisi Didem Dinçer Baser, “Bünyesinde bulundugumuz BBVA, finansal teknoloji odakli start-up’lari yakindan takip ediyor ve gelisimlerine destek oluyor. Dünyanin en önemli fintech yarismalarindan biri haline gelen Open Talent da tüm dünyadan finansal teknolojilere yönelik yeni, farkli ve çigir açici fikri olan girisimcilerle tanismayi sagliyor. Finans ile teknolojinin bulusmasina 20 yildir yatirim yapan Garanti olarak, sektördeki dönüsümü tetikleyen fintech girisimleriyle etkilesim içinde olmaya ve onlardan beslenmeye büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda BBVA Open Talent’i bizi besleyen çok önemli bir yarisma olarak görüyoruz. BBVA Open Talent’i 3. kez Istanbul’da düzenleyerek Türkiye’deki girisimlerin uluslararasi arenaya açilmasina destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Türkiye ayaginin bu yil ki birincisi Moneymo oldukça zorlu bir degerlendirme sürecinin ardindan Madrid’deki finallere katilmaya hak kazandi. Moneymo’ya, çalismalarini global çapta anlatabilecegi ve kendini dünyaya tanitabilecegi ve Türkiye’deki fintech girisimlerin neler yaptigini gösterecegi uluslararasi finalde basarilar diliyoruz.” dedi.

Kaynak: FinansGündem

Içerik Hakkinda Yazilmis Yorumlar

  1. BankaSubeBilgileri.Com
    Bu içerik hakkinda henüz yorum yazilmamis. Garanti Bankasi fintech yarismasinin üçüncüsü gerçeklesti baslikli bu içerige ilk yorumu siz yazmak ister misiniz? Lütfen asagidaki formu kullanarak düsüncelerinizi bizimle paylasin.

Yorum Ekleyin

Garanti Bankasi fintech yarismasinin üçüncüsü gerçeklesti baslikli bu içerige yorum yazmak için lütfen asagidaki tüm alanlari doldurup Yorumu Kaydet butonunu tiklayin. Mail adresi yazmaniz zorunludur ancak yazdiginiz mail adresi sitede yayinlanmayacaktir. *